Jak pozbyć się zmarszczek?

zmarszczki pod oczami u kobiety

Kobiety całe życie przywiązują uwagę do zdrowej pielęgnacji skóry twarzy, by zapobiec powstawaniu zmarszczek. Prędzej czy później, skóra zaczyna się starzeć i powstają zmarszczki. Codzienne zapobieganie ich powstawaniu polega na używaniu kremów nawilżających i przeciwzmarszczkowych, jednak efekt gładkiej skóry nie zawsze jest widoczny. Co raz częściej kobiety decydują się na zabiegi estetyczne twarzy, które przynoszą widoczne efekty odmłodzonej skóry. Jakie zabiegi pomogą usunąć zmarszczki?

Wypełnianie zmarszczek kawasem hialuronowym

Jednym z podstawowych zabiegów medycyny estetycznej twarzy jest wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym. Kwas hialuronowy występuje w organizmie człowieka i jest odpowiedzialny za nawilżanie skóry. Z wiekiem jego poziom zanika, przez co skóra wysusza się, w rezultacie czego powstają zmarszczki statyczne. Zabieg usuwania zmarszczek polega na wstrzyknięciu kwasu hialuronowego w głąb pomarszczonej skóry. Przede wszystkim usuwa się zmarszczki szyi, dekoltu, twarzy oraz bruzdy nosowo-wargowe. Efekt jest widoczny natychmiast i utrzymuje się przez kilka, a nawet kilkanaście miesięcy – w zależności od użytego preparatu. Jest to zabieg bezpieczny, jednak wymaga ogromnej precyzji i może być wykonywany tylko przez lekarzy, nie przez kosmetyczki.

Mezoterapia na zmarszczki

Innym zabiegiem, który jest wykonywany w celu zniwelowania zmarszczek, jest mezoterapia. Wyróżnia się dwa rodzaje zabiegu: mezoterapię igłową i bezigłową. Mezoterapia igłowa jest wykonywana w celu nawilżenia skóry, dlatego zabieg można wykonywać profilaktycznie przez cały okres dorosłego życia, by zapobiec powstawaniu zmarszczek. Zabieg ten ma na celu odżywić, nawilżyć i dotlenić skórę. Wykonuje się poprzez delikatne nakłuwanie skóry twarzy rollerem z drobnymi igiełkami, które wprowadzają preparat nawilżający w skórę.

Mezoterapia bezigłowa, natomiast, jest zabiegiem nieinwazyjnym i polega na nałożeniu specjalnego preparatu nawilżającego na skórę twarzy. Preparat przenika w głąb skóry, nawilżając ją od środka. Zabieg jest całkowicie bezpieczny i może być wykonywany regularnie, w celu ciągłego nawilżania skóry i jej ochroną przed powstawaniem marszczek.

 

Magdalena Jaworska