Najpopularniejsze zabiegi medycyny estetycznej

kobieta podczas zabiegu medycyny estetycznej

Popularność zabiegów z zakresu medycyny estetycznej z roku na rok staje się coraz większa. Rozwój nowoczesnych technologii pozwala na to by stawały się one coraz bardziej bezpieczne i mniej obciążające dla pacjenta. Nasze zmagania z upływającym czasem i próby zachowania młodego, pięknego wyglądu nie są niczym nowym. Ludzkość od wieków szukała sposobów na przedłużenie młodości. Na szczęście żyjemy w czasach, w których swobodnie możemy pozwolić sobie na poprawienie tego co nam się w sobie nie podoba. Oto krótka charakterystyka najbardziej popularnych zabiegów medycyny estetycznej na jakie się decydujemy.

Mezoterapia

Mezoterapia polega na wstrzyknięciu substancji leczniczych bezpośrednio w obręb skóry. Do każdej warstwy dostają się zatem substancje działające aktywnie np: kwas hialuronowy, krzemionka organiczna, glutation, aminokwasy, witaminy, kofeina, sole mineralne, pierwiastki śladowe itp. Rewitalizacja skóry następuje bardzo szybko i jest wysoce skuteczna. Ze względu na to, że dłonie starzeją się najszybciej, najczęściej to właśnie je traktuje się tym zabiegiem. Skóra rąk pod wpływem składników atmosferycznych ulega odwodnieniu, pomarszczeniu. Pojawiają się plamy starcze oraz dochodzi do pękania skóry. Istnieje również forma mezoterapii bezigłowej. Polega ona na wtłaczaniu leczniczych substancji w głąb skóry za pomocą fal radiowych. Aby ten rodzaj mezoterapii przyniósł efekty, zabieg należy powtarzać około 3-4 razy. Mezoterapia igłowa to zaś zabieg kosmetyczny z użyciem igły, a co za tym idzie bardziej nieprzyjemny w odczuciach i kosztowniejszy niż mezoterapia bezigłowa. Polega na wstrzykiwaniu różnych koktajli odżywczych, sporządzonych z substancji odżywczych lub kwasu hialuronowego. Zabieg stanowi jedną z najskuteczniejszych metod zatrzymywania procesów starzenia się skóry. Można go stosować na dłonie, twarz oraz inne części ciała. Mezoterapię wykorzystuje się również jako zabieg wyszczuplający, który wspomaga rozbijanie komórek tłuszczowych znajdujących się pod skórą. Niezłe efekty uzyskuje się również działając pobudzająco na porost włosów.

 

Zabieg mikrodermabrazji

Odbudowa skóry, pobudzanie regeneracji, odmładzanie i złuszczanie naskórka to tylko część efektów jakie wywołuje zabieg mikrodermabrazji. Zabieg polega na mechanicznym złuszczeniu naskórka i najbardziej zewnętrznych warstw skóry. Mikrodermabrazja jest nieinwazyjna, trwa około 30-40 minut, a zaraz po zabiegu pacjent może powrócić do codziennej aktywności. Efekty widoczne są praktycznie od razu. Ponieważ usunięte zostają martwe komórki naskórka, skóra staje się wyjątkowo miękka, ale jednocześnie bardzo wrażliwa. W niektórych miejscach również lekko podrażniona. Pozytywne zmiany w skórze nie ograniczają się tylko do najbardziej powierzchownej warstwy naskórka. Również w jej głębszych partiach poprawia się przepływ krwi i chłonki, co pozwala na szybsze usuwanie szkodliwych toksyn. Wpływ na głębsze partie skóry pozwala na zmniejszanie rozstępów i spłycanie zmarszczek, co może być dobrym wstępem do innych zabiegów odmładzających.

 

Karboksyterapia

Reklamowana jest jako najskuteczniejsza kuracja na cellulit, alternatywa dla liposukcji i botoksu, niezawodnie zwalczająca cienie pod oczami, spłycająca zmarszczki oraz umożliwiająca redukcję podwójnego podbródka. Karboksyterapia, czyli odmładzanie dwutlenkiem węgla, to zabieg który oferuje większość gabinetów kosmetycznych. Wskazań do zabiegu jest wiele: bruzdy, brak jędrności skóry, nadmiar tkanki tłuszczowej, rozstępy, zmarszczki, kurze łapki czy wypadanie włosów. Zabieg stosuje się także w celach leczniczych w przypadku przewlekłej niewydolności żylnej, zaburzeń krążenia, owrzodzenia żylakowego czy łuszczycy. Procedura polega na śródskórnym lub podskórnym precyzyjnym wstrzykiwaniu niewielką igłą kontrolowanych dawek dwutlenku węgla, który przenika do okolicznych tkanek. Efektem jest rozszerzenie naczyń krwionośnych, zwiększenie przepływu krwi oraz poprawienie mikrokrążenia. Skutkiem jest stymulacja kolagenu oraz sprężysta i jędrna skóra. Jest o jedna z najbardziej obiecujących technik rewitalizacji skóry.

 

Magdalena Nowak