Mój własny zdrowy styl życia

kobieta ćwicząca jogę

Wszystko miało być takie łatwe. Będę żyła zdrowo, takie to teraz modne. Powiedziałam to sobie pewnego wiosennego ranka, kiedy to bez skutku próbowałam się wcisnąć w spódnicę będącą hitem zeszłej wiosny. Czy jednak zdrowy styl życia uzależnia tak samo szybko jak fast foody?

Plan na zdrowy styl życia

Pójdę do sklepu kupię sałatę, pomidora i ogórka a no i jeszcze imbir i chilli podobno to pogromcy tłuszczu. No, ale wchodzę i widzę pączki oblane perłowym lukrem, mleczną czekoladę, która z całą pewnością rozpływa się w ustach i wiele innych cudownie pysznych produktów, które tylko wołały, aby je kupić i zjeść. Moje podniebienie mówiło tak, lecz rozsądek totalnie się sprzeciwiał. Czym prędzej więc udałam się ku regałom ze zdrową żywnością i warzywami. Tak, aby mnie nie kusiło.

 

Przygoda ze zdrowym stylem życia

No i rozpoczęłam swoją przygodę, ze zdrowym stylem życia. Kupiłam mnóstwo warzyw, aby wszystko co teraz będę jadła było kolorowe, zdrowe i smaczne. Przez kilka dni jadłam owoce i warzywa, zwykłe mleko zastąpiłam roślinnym a jaja tylko od szczęśliwych kur. Jednak na własnej skórze przekonałam się, że zdrowe jedzenie nie uzależnia tak szynko jak popularne fast foody. Chęć zjedzenia czegoś bardzo, ale to bardzo niezdrowego była ogromna. Jednak jak już się powiedziało A to trzeba powiedzieć B. Zamiast do restauracji szybkiej obsługi pomaszerowałam ochoczo na kijki czyli popularny nordic walking. Polecam ten rodzaj aktywności fizycznej, choć nie równa się on z przebiegnięciem 10 km, to jest idealny dla osób, które w łagodny sposób chcą zacząć pracować nad swoją kondycją fizyczną.

 

Na jedzeniu się nie kończy

Jednak czy zdrowy styl życia to tylko warzywa, owoce, witaminy i sport. Otóż nie ! Jest to styl życia. Choć jego rozpoczęcie jest bardzo ciężkie to z biegiem czasu widać efekty, po prostu czujemy  się i wyglądamy lepiej. Musimy zmienić także sposób swojego myślenia, nasze myśli muszą być pozytywne i nastawione na sukces. No dobra po miesiącu w moją wiosenną spódnice bez najmniejszego problemu dopięłam do końca zamka. Jednak chęć życia w zdrowy sposób pozostała.

 

Zdrowy styl życia to nie tylko chęć pozbycia się zbędnych kilogramów, to tylko efekt uboczny a nawiasem mówiąc bardzo mi się on podobał.  A Ty jak żyjesz?… Zdrowo czy niezdrowo ?… Chcesz podjąć wyzwanie zmienienia stylu swojego życia, możemy zrobić to razem ja dalej z dnia na dzień traktuje to jako wyzywanie. A tak w tajemnicy, to najlepsze co mogłam w swoim życiu zmienić …

 

Natalia Eron