Modne okulary przeciwsłoneczne

kobieta w okularach przeciwsłonecznych

Okulary przeciwsłoneczne to nie tylko ochrona oczu przed słońcem, ale także ciekawy dodatek. Zakładając je możesz podkreślić swoją stylizację oraz urodę. Jeśli nie wiesz jak dobrać okulary do swojego kształtu twarzy koniecznie przeczytaj ten artykuł. Dzięki niemu dowiesz się, na jakie okulary powinnaś zwracać uwagę oraz jakie modele wybrać, by wpisać się w najnowsze trendy mody.

Jak dobrać okulary przeciwsłoneczne?

Wybór okularów przeciwsłonecznych jest tak samo ważny jak wybór odpowiedniego fasonu sukienki czy spódnicy. Okularami podobnie jak ubraniami możemy podkreślić swoje atuty oraz zniwelować mankamenty. Zanim zdecydujesz się na ich zakup upewnij się, że odpowiednio dopasowałaś je do kształtu twarzy. Pamiętaj, że nie ma uniwersalnych modeli, w których każdy będzie wyglądał wyjątkowo. W związku z tym przed zakupem okularów przeciwsłonecznych powinnaś określić kształt swojej twarzy. Możesz zrobić to sama przeglądając się w lustrze. Pamiętaj, że podczas tej czynności powinnaś związać włosy i spiąć grzywkę wsuwką, tak by nic nie zasłaniało kształtów i konturów Twojej twarzy.

 

Jak dobrać okulary do kształtu twarzy?

Przeglądając się w lustrze powinnaś zwrócić uwagę na to czy Twoja twarz przypomina bardziej kwadrat, trójkąt, odwrócony trójkąt, owal, okrąg czy prostokąt. Jeśli nie wiesz jak prawidłowo określić rysy swojej twarzy zapoznaj się z poniższymi wskazówkami. Znajdziesz w nich także rady dotyczące tego, na jakie okulary przeciwsłoneczne powinnaś zwrócić uwagę

  1. Twarz kwadratowa

Jeśli masz twarz kwadratową to szerokość Twojego czoła jest podobna do szerokości Twojego podbródka. W tym typie kształtu twarzy kości policzkowe są wystające (czyli wyraźnie zaznaczone).

Jakie okulary są najlepsze dla twarzy o kształcie kwadratu?

Dla tego typu urody najbardziej odpowiednie będą okulary, których oprawki są okrągłe lub owalne.  Równie dobrze będziesz wyglądać w okularach przypominających kształtem kocie oko oraz w popularnym modelu „aviator”. Wybierając okulary, które dopasowane są do Twojego typu urody zniwelujesz ostre rysy twarzy. Efekt ten możesz uzyskać także decydując się na jasne kolory oprawek.

 

Rada: Unikaj okularów, których kształt oprawek jest szeroki oraz kanciasty. Tego typu okulary tylko wyostrzą rysy Twojej twarzy.

 2. Twarz trójkątna

Jeśli jesteś posiadaczką twarzy trójkątnej to cechuje Cię szerokie czoło i wąski podbródek. Najczęściej osoby w tym typie urody posiadają wyraźnie zarysowane kości policzkowe.

Jakie okulary są najlepsze dla twarzy o kształcie trójkąta?

Twarz trójkątna najlepiej będzie wyglądać w okularach, w których oprawki są owalne, okrągłe lub w kształcie kociego oka. Bardzo dobrze będziesz wyglądać także w okularach przeciwsłonecznych, w których oprawki nie są zbyt grube.

Rada: Staraj się unikać okularów, których kształt przypomina kwadrat.

 

3. Twarz odwróconego trójkąta

Osoby o twarzy w kształcie odwróconego trójkąta charakteryzują się wąskim czołem i nieproporcjonalnym do niego szerokim podbródkiem.

 

Jakie okulary są najlepsze dla twarzy o kształcie odwróconego trójkąta?

Staraj się wybierać okulary, które optycznie poszerzą Twoje czoło i zmniejszą wielkość dolnej partii twarzy. W tym celu najlepiej sprawdzą się okulary, które są w jasnych odcieniach. Dobrze będziesz wyglądać w oprawkach z wszelkiego typu  dekoracjami i okularach w stylu kociego oka.

Rada: Unikaj ciemnych oprawek.

 

4. Twarz owalna

Twarz w kształcie owalu jest delikatnie wąska i wydłużona. Posiadaczki tego typu urody mają zaokrąglone kości policzkowe.

 

Jakie okulary są najlepsze dla twarzy o kształcie owalu?

Osoby o tego typu twarzy mają o wiele więcej możliwości w wyborze modelu okularów przeciwsłonecznych. Twarz owalna będzie bardzo dobrze wyglądać np. w kwadratowych i krzykliwych oprawkach.

 

Rada: O ile masz możliwość przebierania w różnych modelach okularów, o tyle powinnaś zwracać szczególną uwagę na ich wielkość. Staraj się wybierać okulary proporcjonalnie do długości i szerokości Twojej twarzy.

 

5. Twarz okrągła

Twarz w okrągłym kształcie charakteryzuje się proporcjonalnością i delikatnymi krawędziami.

 

Jakie okulary są najlepsze dla twarzy o kształcie okręgu?

Jeśli masz twarz w tym kształcie najlepiej będziesz wyglądać w kwadratowych, kanciastych oprawkach, które nadadzą Twojej buzi konturów oraz ją wydłużą.  Dla Twojego typu urody polecane są okulary przeciwsłoneczne, które posiadają charakterystyczną prostą linię na górze oprawek.

Rada: Unikaj modeli, w których oprawki są okrągłe lub owalne, ponieważ uwypuklisz nimi krągłość twarzy.

 

6. Twarz prostokątna

Twarz prostokątna jest podłużna i wąska. Policzki w tym typie urody nie są wyraźnie zaznaczone.

 

Jakie okulary są najlepsze dla twarzy o kształcie prostokąta?

Jeśli jesteś posiadaczką twarzy prostokątnej powinnaś wybierać okulary, które optycznie skrócą Twoją twarz. Najlepiej sprawdzą się grube oprawki ze zdobieniami, które będą odwracać uwagę od linii szczęki.

Rada: Unikaj jasnych oprawek.

 

Modne okulary w 2018

Pamiętaj, ze okulary przeciwsłoneczne to także modny dodatek. Jeśli odpowiednio dobierzesz je do kształtu twarzy będziesz wyglądać stylowo i ładnie. W 2016 roku w sklepach królować będą przede wszystkim:

  1. duże okulary w stylu oversize;
  2. okrągłe okulary w typie tzw. much;
  3. duże okulary w kształcie prostokąta z lekko zaokrąglonymi rogami
  4. okulary z wszelkimi ozdobami (np. z kwiatów czy owoców);
  5. grube okulary w stylu retro;
  6. okulary z okrągłymi szkłami i oprawkami w stylu tzw. kociego oka;
  7. okulary z jasnymi i żółtymi szkłami;
  8. okulary bez oprawek;
  9. … i popularne rok temu okulary przeciwsłoneczne typu „awiator”.

Spośród tylu modnych modeli z pewnością każda osoba znajdzie coś odpowiedniego dla siebie.

 

Olga Stasiak