Jak dopasować meble kuchenne?

meble kuchenne

Kuchnia to miejsce w którym wszyscy powinni się dobrze czuć. „Dobra aranżacja opiera się na skutecznym połączeniu wielu elementów”. Wobec tego warto się zastanowić nad rodzajem umeblowania. Ponieważ często niewielkie pomieszczenie musi spełniać szereg wymogów. Dlatego zastanówmy się, jakie meble kuchenne będą odpowiednie czy te gotowe czy na wymiar? Warto pamiętać, że remont kuchni to inwestycja na lata , nie szybko wymienimy szafki, blaty czy zlewozmywak na nowe.

Modna kuchnia

Modna kuchnia to taka , która wykorzystuje nowinki technologiczne, sprawiają one że pomieszczenie nabiera nowej jakości. To właśnie tkaniny, płytki, ale również tapety, coraz częściej goszczą w kuchennych wnętrzach. Zaobserwować można również wyraźne zamiłowanie do formowania powierzchni o niejednolitej strukturze łącząc z wykończoną powierzchnią gładkich frontów. Ważne jest aby podczas projektowania kuchni zachować równowagę między estetyką a funkcjonalnością. Warto pamiętać, że kuchnia jest pomieszczeniem, które urządzamy na lata i każdy szczegół musi być dopracowany. Kierujmy się współczesnymi trendami minimalistycznych rozwiązań, które wprowadzą czystość i przejrzystość we wnętrzu.

Nowe trendy w meblach kuchennych

W 2016 roku projektanci postawili na sprawdzone style. Połączenie funkcjonalności z elegancją jest jednym z proponowanych przez nich rozwiązań. Jednocześnie pozostajemy wierni stylowi skandynawskiemu a także kolorowym akcentom retro. Organizacja przestrzeni wciąż pozostaje taka sama, jest nią konstrukcja otwarta: aneks kuchenny lub kuchnia z wyspą. Uniwersalne kolory to czerń i biel, aczkolwiek  nie zabraknie wszelkich odcieni szarości, i to nie tylko wśród mebli, ale także blatów oraz podłóg. Ostatnim krokiem wyposażenia kuchni jest wybór dodatków, najlepiej sprawdzą się te metaliczne, surowe oraz geometryczne lampy o wyraźnych konturach.

  1. Styl skandynawski- charakterystyczne dla tego stylu są rozświetlone wnętrza, w związku z tym rzadko można zobaczyć w oknach firany czy zasłony. Jeśli chodzi o materiały użyte do wykończenia wnętrza mamy do wyboru czarno-białe lub szare płytki oraz naturalne drewno. Inne przeważające materiały to kamień, szkło i ceramika. Z kolei wśród kolorów króluje biel, czerń i brąz.
  2. Styl retro– skierowany jest przede wszystkim do miłośników kolorów oraz amerykańskich filmów z lat 50. i 60. Charakterystycznym elementem stylu retro są stylizowane na te lata sprzęty AGD o zaokrąglonych kształtach. Mocne akcenty kolorystyczne oraz wciąż modne pastele są doskonałym uzupełnieniem aranżacji. Idealne dodatki to kolorowe plakaty oraz obrusy w kratkę.

Meble kuchenne na wymiar

Największą zaletą mebli kuchennych na wymiar jest możliwość ich maksymalnego dopasowania do naszej kuchni. Zagospodarowanie małego kącika kuchennego bez tracenia cennych centymetrów to lada wyzwanie. Także może się okazać, że urządzanie kuchni za pomocą gotowej zabudowy z marketu może okazać się prawdziwym koszmarem.  Każde mieszkanie czy dom różni się od siebie. Kuchnia na wymiar będzie ratunkiem nie tylko dla zagospodarowania niewielkiego metrażu, ale również wtedy gdy nasze pomieszczenie pozbawione jest nietypowych kątów. Kuchnie na wymiar są również dobrym rozwiązaniem dla każdego, kto ma swoją wizję zaaranżowania przestrzeni kuchennej. Mamy wszelką swobodę działania, możemy dopasować wyposażenie pod nasz styl, decydujemy o wykorzystanych rodzajach frontów, materiałach oraz kolorach.Luksusowe meble na wymiar cieszą się coraz większą popularnością. Idealnie dopasowane podkreślają charakter wnętrza. Z całą pewnością wykonane są precyzyjniej zazwyczaj z naturalnych oklein, posiadają blaty z naturalnego bądź sztucznego kamienia.

 

Katarzyna Gąsiorowska