Makijaż do sesji zdjęciowej

kobieta w pełnym makijażu

Dlaczego to co ładnie wygląda w świetle dziennym, kompletnie nie sprawdza się na zdjęciach? Choć czasem pięknie wyglądasz, źle wychodzisz na zdjęciach? Problem tkwi w makijażu. Makijaż codzienny rzadko współgra z aparatem. Jeśli więc chcemy wypaść na zdjęciu dobrze nie korzystając z Photoshopa, niezbędna będzie wiedza jak wykonać odpowiedni do zdjęć makijaż.  Ty też możesz się tego nauczyć. Aby zrobić dobry makijaż nie są do tego potrzebne drogie kosmetyki, ważne aby trzymać się paru sprawdzonych zasad.

 

Jak wykonać makijaż do sesji zdjęciowej?

 

Bardzo istotne aby przed sesją zdjęciową nałożyć na skórę dużą ilość odpowiedniego pudru. W przeciwnym razie na zdjęciach może być widoczna połyskująca warstwa na powierzchni naszej skóry, przebarwienia, naczynka, cienie pod oczami czy wypryski. Niewątpliwie do makijażu fotograficznego niezbędne są mocno kryjące kosmetyki. Makijaż fotograficzny jest intensywny, więc nigdy nie będzie wyglądać naturalnie. Powinien być cięższy, niż codzienny. Niezwykle istotny jest dobór barw. Przed sesją zdjęciową najlepiej wybrać kosmetyki o dość intensywnej barwie. Delikatne, pastelowe kolory, perłowe cienie do powiek oraz te z drobinkami brokatu zanikają w fotografii. Najlepiej postawić na mat. Nie wolno przesadzić z różem, musi on współgrać z resztą makijażu. Róż nakładamy na policzki oraz odrobinę na czoło oraz brodę.

Zasady makijażu fotograficznego

  1. Zanim przystąpimy do wykonania makijażu warto zastosować  peeling, aby usunąć z jej powierzchni obumarłe komórki i wygładzić jej powierzchnię. Następnie nanosimy krem silnie nawilżający, ponieważ kosmetyki kryjące mogą sprzyjać odwodnieniu naszej skóry.
  1. Dokładne rozprowadzenie kosmetyków- podkładu, cieni itd. Podkład najlepiej dobrze kryjący, aby zatuszować wszelkie niedoskonałości. Podkład nanosimy również na szyję.
  1. Bardzo istotną funkcję w makijażu fotograficznym pełni oświetlenie. Przy świetle zimnym odpowiednie będzie użycie porcelanowych podkładów, cieni w kolorach zimnej bieli, szarym, srebrnym, niebieskim, lodowym, różowym, fioletowym. Z kolei przy świetle ciepłym najlepiej użyć podkładów w ciepłych, złocistych odcieniach. Cienie, jakimi pomalujemy oko, to: brązy, czekolady, beże, ecru, kremowe biele, pomarańcze.
  1. Róż jest wyjątkowo widoczny na zdjęciu, dlatego używamy go z umiarem, zawsze poniżej kości kości policzkowych, warto ją podkreślić, pozwoli nadać twarzy smukłego, trójwymiarowego wyglądu.
  1. Makijaż wykonujemy zgodnie z typem urody i kształtem oka. Cienie najlepiej matowe.

  1. Bardzo ważne jest podkreślenie brwi.
  1. Rzęsy muszą być dokładnie pomalowane, nie mogą być posklejane.
  1. Usta dokładnie okonturowane. Pomadkę nakładamy na całe usta, łącznie z konturem. Ostrożnie stosujemy błyszczyki, gdyż odbijają flesz.

Profesjonalny makijaż u kosmetyczki

Rzadko kiedy mamy możliwość wykonania profesjonalnego makijażu u kosmetyczki, jeżeli już nadarzy się ku temu okazja warto wiedzieć czego możemy się spodziewać. Przede wszystkim należy pamiętać, że jeżeli nie mamy wprawy w wykonywaniu makijażu, możemy narazić się na katastrofę. Dlatego, żeby zaoszczędzić sobie nerwów, skorzystajmy z usług kosmetyczki, która będzie w stanie podkreślić wszystkie nasze atuty. Dużą zaletą zrobienia makijażu u kosmetyczki jest fakt, iż ma ona wiele środków utrwalających , dlatego nie powinniśmy się obawiać, iż w czasie imprezy nasz makijaż zniknie. Warto również dodać, że dzięki profesjonalnemu makijażowi możemy spodziewać się tego, iż będziemy wyglądać olśniewająco. Żeby jednak osiągnąć taką wprawę w robieniu makijażu trzeba nie tylko dobrych kosmetyków ale i fachowej ręki.

 

Katarzyna Gąsiorowska