Książki o kobiecości

kobieta czytająca książkę

Ciekawe, niezwykłe, przełomowe. Takie są książki o kobiecości. Zachwycają nie tylko czytelniczki. Wskazują jak żyć i jak pielęgnować swoja kobiecość. Powinny znaleźć się w biblioteczce każdej kobiety.

Jak wyzwolić swoją kobiecość?

Skoro w każdej z nas drzemie kobiecość, to warto ją wreszcie obudzić! I zacząć z niej korzystać. Do tego jednak niezbędne jest nawiązanie pełnego kontaktu z własną kobiecością. A czy każda z kobiet może się nim pochwalić? Niekoniecznie. Dlatego właśnie budzenie kobiecości musimy zacząć od odpowiedniego nawiązania lub wzmocnienia więzi z samą sobą.

 5 książek o kobiecości

 

  1. „Kobiecość” Chameli Gad Ardagh

Jedna z ciekawych książek o kobiecości jest „Kobiecość” autorki Chameli Gad Ardagh. Książka nauczy żeby nie tłumić emocji, bo one wpisane są w naszą niezwykła kobiecość. Ponadto, wskaże aby traktować swoje ciało jak świątynie i naczynie dla emocji, oraz traktować je z szacunkiem i nie niszczyć go goniąc za modą i trendami. I w końcu żeby cieszyć się każdą chwilą i przeżywać ją jak najlepiej. Tu i teraz.

2. ”Siła kobiecości” Iwona Majewska- Opiełka

Kolejna pozycja to ”Siła kobiecości” czyli książka napisana przez kobietę dla kobiet. Autorką jest Iwona Majewska- Opiełka – doświadczony psycholog, doradca w zakresie rozwoju osobowości i trener liderów. Autorka zdecydowała się przekazać swoją przydatną wiedzę kobietom, które chcą doskonalić siebie i swoją osobowość.

3. „Potęga kobiecości” Helen Andelin

Jeśli szukasz czegoś wyjątkowego z pewnością zachwyci Cię również „Potęga kobiecości” Helen Andelin, która oferuje ponadczasową mądrość, dobrą codzienną radę, trwałe wartości, jakże potrzebne są nowemu pokoleniu kobiet – tych szczęśliwych, a także spełnionych, uwielbianych i szanowanych przez mężów – a więc kobiet, które pragną na nowo odkryć magię swej kobiecości.

4. „O kobiecości” Jadwiga Pulikowska

Kobiecość jest jak przepiękny kwiat – trzeba go nieustannie pielęgnować, by wytrwał w swoim pięknie jak najdłuższej. Bycie kobietą to zatem wielka radość i nieporównywalne szczęście. O tym właśnie pisze Jadwiga Pulikowska w swojej książce „O kobiecości” w której ukazuje miejsce kobiety w trzech wymiarach: kobiety, żony i matki.

5. „Mistyka kobiecości” Betty Friedan

I w końcu jeszcze jedna ciekawa książka. To „Mistyka kobiecości” Betty Friedan, czyli książka – legenda. Książka, która zmieniła świat. W końcu Kongres Kobiet otwiera nią swoją Bibliotekę, w której znaleźć można kluczowe dzieła feministyczne. To przecież książka, od której zaczął się wielki zryw i wielka zmiana.

 

Sylwia Haliniak