Dlaczego warto zapisać się na kurs do szkoły języka angielskiego?

Nauka języka angielskiego

Każdy, kto chodził do szkoły, musi przyznać, że w znacznym stopniu przyczyniła się ona do jego rozwoju intelektualnego i nie tylko. Pomimo pojawiających się czasami trudności, to właśnie w szkole często swój początek mają wieloletnie przyjaźnie lub pierwsze miłości. Co więcej, właśnie tam najczęściej dowiadujemy się o istnieniu fascynujących przestrzeni matematyki, poprawnej polszczyzny, czy języka obcego. W dzisiejszych czasach, bez znajomości języka angielskiego ani rusz. Czy to na rynku pracy, czy podczas, tak popularnych i powszechnie dostępnych dzisiaj podróży, biegła znajomość angielskiego, to “ must have”. Dlaczego więc nie zafundować sobie możliwości nauki, rozwoju, czy po prostu realizacji swojej pasji? Przyjrzyjmy się zatem kwestii kursów języka angielskiego w szkołach językowych.

Jakie korzyści płyną z zajęć w szkole językowej?

Praca w małych grupach, poziom grupy dostosowany do naszych możliwości, nauka pod okiem kompetentnego nauczyciela – to pierwsze korzyści z zajęć w szkole językowej, jakie przychodzą na myśl. Jest ich jednak znacznie więcej! Zajęcia w szkole językowej mają tę wielką zaletę, że doskonale motywują. Czy mamy na to ochotę, czy nie, na zajęcia wypada przyjść przygotowanym i powtórzyć materiał dotychczas przerobiony. Jeśli ta teza brzmi dla kogoś mało przekonująco, niech wyobrazi sobie sytuację, w której na kilku zajęciach pod rząd jest proszony o jakąś odpowiedź przed całą grupą, lecz niestety przez brak wiedzy nie jest w stanie spełnić tego wymagania… Dodatkową motywacją są z pewnością wydane pieniądze, które decydujemy się zainwestować w kurs językowy. Co więcej, zajęcia na kursie językowym odbywają się zazwyczaj raz lub dwa razy w tygodniu. Dzięki temu uczymy się regularnie, co jest bardzo ważne przy nauce języka obcego, która wiąże się z zapamiętywaniem wielu nowych słów czy zasad gramatycznych. Tak jak w “zwyczajnej” szkole, również w szkole językowej odbywają się co jakiś czas testy, które sprawdzają nasz poziom wiedzy oraz postępy w nauce.
Plusem nauki w grupie na kursie językowym jest również fakt, że możemy uczyć się na błędach nie tylko swoich, ale także naszych towarzyszy. Działa to również w drugą stronę – oddziałując na siebie nawzajem, inspirujemy się i pobudzamy kreatywność naszych partnerów w nauce, a oni – naszą. Możemy również przysłuchać się temu, jak w języku angielskim mówią różne osoby. Nie trzeba chyba wspominać o tym, że taka forma pracy daje również możliwość konwersacji w języku angielskim.
Ucząc się języka na kursie, jesteśmy nadzorowani przez nauczyciela. Korzyści, jakie płyną z tego faktu, to m.in. kontrola nad poprawnością wymowy w języku angielskim, czy poprawianie przez prowadzącego naszych błędów. Dobre szkoły językowe, a właściwie dobrzy nauczyciele, którzy w nich pracują, zapewniają również materiały do nauki z różnych, interesujących źródeł – często są to materiały multimedialne. Ponadto,różne szkoły językowe oferują różne metody nauczania, dzięki czemu możemy wybrać tą, która najbardziej nam odpowiada.

 

Jak wybrać dobrą szkołę językową?

Po pierwsze, naszego wyboru szkoły językowej nie powinna determinować cena. Dobry kurs językowy, niestety, kosztuje. Na szczęście, w tym przypadku, wysoka cena jest zazwyczaj gwarancją najwyższej jakości – dobrzy lektorzy cenią swoje umiejętności – więc jeśli zależy nam na efektywnej nauce, na pewno warto wydać większą sumę. Szkoła językowa powinna zapewnić nam jednak możliwość płatności za kurs w ratach. Przy wyborze szkoły powinniśmy zwrócić uwagę na jej doświadczenie na rynku. Mówi się, że najlepiej jest, gdy istnieje minimum od 5 lat. Szukając najlepszej szkoły do nauki języka angielskiego, warto też zwrócić uwagę na kwestie takie, jak precyzyjność procesu rekrutacji, zindywidualizowane podejście do klienta, przejrzyste zasady płatności, czy ilość nauczanych języków. Zła szkoła będzie oferowała naukę nawet kilkunastu języków obcych, dobra – jednego lub dwóch, za to na wszystkich poziomach zaawansowania. Powinna również stwarzać uczniom możliwość dalszego rozwoju. Bardzo ważnym kryterium świadczącym o wysokim poziomie szkoły językowej, jest fakt, że posiada ona certyfikaty jakości i wchodzi w skład międzynarodowych stowarzyszeń językowych. Dobrze, jeśli szkoła, którą wybieramy, jest ośrodkiem egzaminacyjnym. Szukając efektywnego kursu językowego, trzeba również zwrócić uwagę, czy będziemy mieli do czynienia z wykwalifikowaną kadrą. Dobra placówka kładzie nacisk na regularne szkolenie swoich metodyków i lektorów. Jeśli o metodykach mowa, ich obecność i opieka nad kursantami jest kolejnym czynnikiem, który powinniśmy wziąć pod uwagę przy wyborze szkoły językowej. Niezbędna jest także możliwość konwersacji z native speakerami.

Dobra szkoła dba o swoich uczniów. W praktyce oznacza to, że nauka powinna odbywać się w małych grupach (maksymalnie 10 osób), a poziom językowy grupy powinien być ujednolicony. Powinna również zapewnić bezpłatne zajęcia próbne. Możemy być pewni dobrego wyboru, jeśli szkoła sprawdza postępy swoich uczniów poprzez regularne testy. Wiele dobrych szkół językowych organizuje także wyjazdy, np. weekendowe – są świetną okazją do sprawdzenia tego, czego się nauczyliśmy, w praktyce – konkursy, czy spotkania z ciekawymi ludźmi z całego świata. Troska o dobro uczniów w dobrej szkole widoczna jest też w fakcie podpisania z nimi umowy. W umowie takiej powinny się znaleźć informacje na temat ilości godzin kursu, ceny, czasu i miejsca, w którym odbywają się zajęcia, ilości osób w grupie i warunków rezygnacji. Warto jednak pamiętać o tym, że prawdopodobnie nic nie będzie dla nas bardziej wiarygodną rekomendacją niż opinia naszych znajomych albo byłych lub obecnych uczniów danej placówki.

Wszystkie powyższe wymagania spełnia Szkoła Jęzków Obcych ACE. Jej oferta jest w szczególności skierowana do osób poszukujących skutecznego kursu języka angielskiego w Zabrzu. Szkoła ta zapewnia wykwalifkowaną kadrę, która gwarantuje wysoki poziom nauczania, a także przyjazną atmosferę podczas zajęć, dzięki czemu nauka języka staje się świetną zabawą. W jej ofercie oprócz zajęć dla dzieci, młodzieży oraz dorosłych, znajdują się także zagraniczne wyjazdy językowe.

 

Monika Fojcik