Coaching dla kobiet

Kobieta

Coaching pomaga uwolnić naszą wewnętrzną siłę i potencjał. Jest narzędziem, które wspiera budowanie życiowej równowagi. Czy kobiety potrzebują coachingu? A jeżeli tak, w jaki sposób coaching może wpłynąć na ich życie? Sprawdź czym tak naprawdę jest women coaching, a także w jakich sytuacjach kobiety sięgają do tej metody rozwoju. Przekonaj się na własnej skórze, czy coaching odmieni Twoje życie.

Coaching dla kobiet – women coaching

Women coaching to proces odkrywania kobiecego potencjału.

Życie przynosi wiele zmian i niespodzianek. W sytuacji, gdy jesteśmy zmuszone do podjęcia ważnych życiowych decyzji, warto czasem przystopować i dokładnie rozejrzeć się gdzie jesteśmy. Coaching może być takim momentem, w którym przypomnimy lub uświadomimy sobie nasze życiowe priorytety.

Kobiety mają w sobie ogromny potencjał. Nie tylko idealnie dbają o ciepło rodzinnego domu, ale także bardzo dobrze sprawdzają się w biznesie, czy realizując swoje pasje. Wiele kobiet jednak nie wierzy w swoje możliwości. Bardzo często nie są one świadome potencjału, który w nich drzemie. Coaching może wyzwolić w kobiecie energię do działania, chęć realizacji swoich marzeń, czy też przede wszystkim rozwija w nich wiarę we własne możliwości.

Dlaczego kobiety decydują się na coaching?

Najczęstszą przyczyną, dla której kobiety postanawiają wziąć udział w coachingu, to problemy z niską samooceną, niskim poczuciem własnej wartości, czy też problemy z utrzymaniem właściwych relacji ze swoimi najbliższymi.

Na coaching bardzo często decydują się także kobiety, które chcą uporządkować swoje życie zawodowe. Kobiety, które rozpoczynają karierę biznesową, często szukają wzorców, na których mogą się opierać. Towarzyszący w biznesie stres, rywalizacja, a często także dyskryminacja kobiet, sprawia, że kobiety często tracą pewność siebie. W tym momencie coaching może być bardzo skuteczną metodą budowania równowagi życiowej.

Czym jest coaching kobiet i jakie przynosi efekty?

Coaching to przestrzeń do odkrycia własnej kobiecości i wewnętrznej mocy. W zależności od potrzeb i oczekiwań, coaching może pozwolić kobietom nabrać dystansu, wprowadzić ład do swojego życia i poznać priorytety swojego działania. Z drugiej strony coaching może także napędzić do działania i odkryć w sobie pasję do realizacji swoich marzeń. Coaching bardzo często pozwala kobietom uwierzyć w siebie. To znaczy, że coaching jest procesem bezpośrednio związanym z wydobywaniem wewnętrznych zasobów i pracą nad swoimi mocnymi stronami. Aby proces ten mógł zakończyć się sukcesem, konieczne jest uzyskanie wysokiego poziomu motywacji  do działania.

Coaching to także najlepsza metoda na poznanie siebie – swoich słabości, mocnych stron. Coaching dla kobiet pozwala odkryć mechanizmy naszego działania. Samoświadomość to podstawa do rozwoju. Dzięki niej jesteśmy w stanie zaakceptować się takimi jakimi jesteśmy i pracować nad sobą.

Na czym polega praca coacha?

Głównym zadaniem coacha jest uwolnienie potencjału jaki siedzi w każdym z nas. Coach nie narzuca, nie krytykuje, nie ocenia. W czasie sesji coachingowej kobiety mogą przypatrzeć się swojej osobie – sowim zachowaniom, reakcjom, mocnym i słabym stronom. Dzięki temu mogą na nowo znaleźć odpowiedź na pytania o swoje życiowe priorytety.

Dla kogo women coaching?

Jakie kobiety najczęściej korzystają z coachingu? Najczęściej są to kobiety, które:

  • już realizują się zawodowo i chcą osiągnąć jeszcze więcej,
  • potrzebują motywacji,
  • chcą zacząć żyć tak, jak chcą, a nie tak, jak wymagają tego od nich inni,
  • są otwarte na rozwój i lepsze poznanie samej siebie,
  • czują się wyczerpane lub wypalone,
  • chcą się dobrze poczuć ze sobą i innymi w relacjach,
  • chcą nadać większy sens swojemu życiu,
  • lubią kobiecą energię…

Jeżeli nie wiesz, czy coaching to metoda dla Ciebie, znajdź coacha, który oferuje pierwsza sesję za darmo.

Sprawdź ofertę coachingu dla kobiet BE-MASTER COACHING i zmień swoje życie.