Bądź piękna dzięki medycynie estetycznej

lekarz medycyny estetycznej

Każda kobieta na świecie chce być piękna i wiecznie młoda, niestety latka lecą i mamy coraz więcej zmarszczek i siwych włosów. Więc co pozostaje? Makijaż, farbowanie włosów ale nie tylko. Kiedyś zabiegi upiększające kojarzone były tylko z gwiazdami i osobami z wyższych klas społecznych bo zabiegi były bardzo drogie. Teraz każdy może poddać się zabiegom dlatego medycyna estetyczna jest coraz popularniejsza i dostępna do większej liczby osób nawet w Polsce.

Zabieg toksyny botulinowej

Najbardziej znanym sposobem likwidacji zmarszczek mimicznych jest zabieg z wykorzystaniem toksyny botulinowej czyli potocznie mówiąc botox.

Brzmi jak coś okropnego jednak jest bardzo bezpieczne. Toksyna botulinowa to nic innego jak białko produkowane przez bakterię Clostridium botulinum. Podana w odpowiednie partie mięśniowe blokuje synapsy nerwowo-mięśniowe co powoduje rozluźnienie mięśnia czyli wygładzenie zmarszczek. Jest on przeznaczony głównie do górnych partii ciała, dla osób zarówno starszych jak i młodych. Zabieg ten trwa około 15 minut a efekty widać po 2 tygodniach.

Należy jednak pamiętać, że do 4-5 godzin po zabiegu należy unikać:

  • wysiłku fizycznego,
  • masażu i ucisku w miejscu aplikacji,
  • pochylania głowy w dół.

Coraz bardziej popularnym zabiegami są nieinwazyjne zabiegi odmładzające, takie jak fotoodmładzanie.

 

Fotoodmładzanie – metoda na pozbycie się zmarszczek

Fotoodmładzanie to zabieg polegający na wygładzaniu zmarszczek za pomocą światła. Światło pobudza komórki skóry do produkcji kolagenu i elastyny.  Do zabiegu nie można przystąpić ze świeżą opalenizną i z nieregulowaną cukrzycą i nadciśnieniem. Po zabiegu nie ma większych komplikacji i można spokojnie wrócić do swoich codziennych ćwiczeń oraz standardowej pielęgnacji, jednak należy unikać promieni słonecznych przez kilka następnych dni.

Zabieg fotoodmładzania nie tylko wygładza skórę ale także odżywia ją i leczy. Czyli likwiduje zmiany trądzikowe, przebarwienia, piegi, pajączki i wiele innych. Efekt widać już po 2-3 zabiegach a każdy z nich trwa zaledwie od 20 do 40 min.

Zabiegi odmładzające nie tylko dla starszych pań

Medycyna estetyczna proponuje nie tylko zabiegi odmładzające, ale też powiększanie piersi, ust, zmiana kształtu nosa, liposukcje, depilację laserową, wyrównywanie kolorytu i wiele innych. Każda kobieta ma kompleksy, czy młoda czy starsza, co skłania je do korzystania z usług gabinetów o tej specjalizacji. Jednak zanim zdecydujemy się na zabieg powinniśmy zastanowić się poważnie nad wyborem dobrego i sprawdzonego przez wiele osób gabinetu.

 

Depilacja laserowa

Dla większości kobiet najlepszy wynalazek. Usuwa wszystkie włoski i to na długi okres czasu. Koniec z maszynkami, ostrymi odrastającymi włoskami, podrażnieniami skóry od częstego golenia. Aby osiągnąć pożądany efekt, należy przeprowadzić kilka zabiegów aby całkowicie pozbyć się włosków. Miesiąc przed zabiegiem nie można się golić, co się wiąże z dyskomfortem. A po zabiegu przez jakiś czas skóra będzie zaczerwieniona i zabronione jest całkowicie opalanie oraz korzystanie z gorących kąpieli czy sauny. Jest to jednak świetne rozwiązanie dla osób które mają naturalnie czarne i gęste owłosienie.