5 powodów, dlaczego warto nocować w hostelu

wyposażenie podróżnika

Hostele to niezwykle atrakcyjna opcja noclegowa na wakacyjny wyjazd. Cieszy się ona ogromnym powodzeniem w szczególności wśród turystów, którzy swój wakacyjny budżet wolą przeznaczyć na zwiedzanie lokalnych atrakcji, a nie na luksusowy hotel. Cena nie jest jednak jedyną zaletą hosteli. Prezentujemy 5 powodów, które z pewnością przekonają Was do wyboru tej formy noclegu.

Jakie zalety mają hostele?

Dla każdego miłośnika podróży sprawą priorytetową podczas wakacji jest odkrywanie nowych miejsc, lokalnych atrakcji, przeżywanie zapierających dech w piersiach przygód, a także nawiązywanie znajomości z ludźmi, z którymi może on dzielić swoją pasję. Hostele różnią się od hoteli przede wszystkim klimatem. Ten, kto choć raz zdecydował się na pobyt w jednym z nich, z pewnością potwierdzi, że atmosfera w nim panująca była niecodzienna. Można powiedzieć, że hostele są niejako przesiąknięte turystycznym duchem przygody, a pod swoim dachem skupiają prawdziwych pasjonatów podróży − zarówno tych małych, jak i dużych.

Każdy pobyt w hostelu to przygoda, która pozostanie nam w pamięci na lata. Na atrakcyjność tego typu obiektów ma wpływ wiele czynników, oto najważniejsze z nich:

 

1. Niska cena

Ceny za pobyt, proponowane przez właścicieli hosteli, z pewnością są bardzo przystępne dla turysty, który nie chce wykorzystać niemalże całego swojego budżetu na noclegi. Hostel jest o wiele tańszą opcją od hotelu, dlatego bardzo często zatrzymują się nim ludzie młodzi, którzy chcieliby podczas wakacji zaoszczędzić i zwiedzić, jak najwięcej.

 

2. Nawiązywanie nowych znajomości

W hostelach aż roi się od ciekawych ludzi, którzy mają do opowiedzenia interesujące i inspirujące historie. Wielu z nich ma imponujące doświadczenia podróżnicze, którym chętnie się dzielą, a na ich podstawie mogą również udzielić nam praktycznych porad. Spotkanie w takich okolicznościach może zaowocować długoletnią znajomością i kto wie – być może wieloma wspólnymi wyjazdami?

 

3. Niepowtarzalność

Każdy hostel jest jedyny w swoim rodzaju. Wyróżniają się one oryginalnym designem, który na długo zapada w pamięć. Ogromną różnorodność możemy zobaczyć również w wystroju hosteli – pokoje bardzo często stylizowane są według wybranych motywów tematycznych, które nie powtarzają się w obrębie obiektu. Z pewnością zgodzicie się z tym, że przebywanie w tak kolorowym i nietuzinkowym miejscu to sama przyjemność i miłe wspomnienia.

 

4. Szlifowanie umiejętności językowych

Czyż przebywanie hotelu wraz z wieloma podróżnikami z innych krajów nie jest świetną okazją na sprawdzenie w praktyce, jak radzimy sobie z językiem obcym? Dzięki rozmawianiu z obcokrajowcami nie tylko ćwiczymy język angielski, mamy także możliwość poznania nieznanych nam dotąd kultur niejako od środka. Tym sposobem zdobędziemy wartościową wiedzę, której nie zawiera żaden przewodnik turystyczny.

 

5. Dobra lokalizacja

Wiele hosteli mieści się w samym sercu miasta, a co za tym idzie − w pobliżu jego największych atrakcji, które każdy miłośnik podróży powinien zobaczyć. Bliskość centrum wiąże się również z łatwą dostępnością do rozrywek nocnego życia, co jest ogromnym atutem dla osób, które planują poznać nieco inną, bardziej zabawową stronę danego miasta.

 

Hostel w centrum Katowic

Podróżnicy, którzy w tym roku planują zwiedzać południową część naszego kraju, a w szczególności Śląsk, powinni zapoznać się z ofertą hostelu Mariacka 13. Zapewnia on nocleg w Katowicach w przystępnej cenie, a przede wszystkim w doskonałej lokalizacji − hostel usytuowany jest w samym sercu stolicy Śląska.

Hostel w centrum Katowic Mariacka 13 oferuje noclegi w niezwykle komfortowych warunkach. Obiekt ten wyróżnia się nietuzinkowym designem, który zachwyca wszystkich przyjezdnych. Na pobyt w nim decyduje się wielu turystów z zagranicy, a także podróżników z Polski. Tym samym, goście hostelu mają szansę nawiązania inspirujących znajomości.